ثبت نام کنید

ورود

فراموشی رمز عبور

رمز عبورتان را فراموش کرده اید؟ لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید. شما یک لینک را از طریق ایمیل دریافت خواهید کرد که با آن می توانید پسورد جدیدتان را ریست کنید.

ارسال پرسش

ورود

ثبت نام کنید

با ثبت نام می توانید تمامی پرسش ها را مدیریت کنید، اگر اشکالی در یک پرسش بوده آنرا ویرایش کنید، و از تمامی مزیت های یک کاربر عضو بهرهمند شوید.

مهریه عند المطالبه

مهریه، مالی می باشد که در حین جاری شدن صیغه‌ی عقد و نکاح، براساس توافق قبلی زوجین و براساس قوانین اسلام و رسوم اجتماعی، مرد به زن پرداخت می‌کند یا مکلف به پرداخت آن می‌شود.

مهریه را با نام‌های دیگری چون صداق، صداقیه، کابین و فرض نیز می شناسند. در حقیقت مهریه نوعی معاوضه‌ می باشد و زن استفاده‌ی جنسی از خود را در مقابل مهریه‌ به شوهرش واگذار می نماید و به محض جاری شدن صیغه‌ی عقد نکاح، زوجه مالک آن می‌گردد.

مهریه عند المطالبه چیست؟
مهریه که فقط مختص دین اسلام است و در ادیان دیگر مانند آن دیده نمی‌شود، به محض وقوع عقد، زوجه مالک آن می‌شود (ماده‌ی 1028) و به عنوان دِینی بر عهده‌ ی مرد قرار خواهد گرفت و هر زمان که زن بخواهد، چه در زمان تداوم زندگی مشترک و چه در زمان طلاق، می‌تواند مهریه را مطالبه کند. به همین دلیل است که مهریه را عندالمطالبه گویند و در سند ازدواج نیز با همین عنوان ذکر خواهد شد.

درباره nastaran

برای مشاوره حقوقی به صورت تلفنی می توانید از تلفن ثابت خود با 9099071439 تماس بگیرید. برای ارتباط با بخش فروش و راهنمایی در سفارش می توانید با شماره 02145116385 تماس بگیرید. برای مشاوره حقوقی از موبایل خود نیز می توانیدیک بسته مشاوره حقوقی را از لینک زیر انتخاب کنید و آنلاین پرداخت کنید مشاوره حقوقی تلفنی با موبایل پرداخت آنلاین پس از سفارش و پرداخت آنلاین یکی از مشاوران حقوقی ما با شما تماس خواهد گرفت و مشاوره حقوقی ارائه می دهد

من را فالو کنید.

نظرات ( ۴ )

 1. «زن استفاده‌ی جنسی از خود را در مقابل مهریه‌ به شوهرش واگذار می نماید»

   

  واقعا چقدررررررر رمانتیک و مقدسه ازدواج در دین مبین اسلام!!

  و اینجاست که آدم به مقدس بودن و ثواب داشتن صیغه پی میبره!

   

   

  • اولا استفاده جنسی در ازاش نفقه تعلق میگیره نه مهریه! مهریه اسمش روشه یعنی میزان مهر و علاقه که مرد به زنش داره به شکل هدیه، دوم همین تویی که دم از عشق و رمانتیک بودن میزنی اگه شوهرت استفادشو ازت کرد و بعذ اخلاقش عوض شد یا بهت خیانت کرد و تورو مثل دستمال انداختت دور میفهمی مهریه به چه دردت میخوره! سوم اکثر خانوما تا وقتی شوهزشون خوبه سراغ مهریه نمیرن! چهارم اسلام اونقدر حواسش به حقوق زن هست که این قوانینو گذاشته! اسلام یعنی خدا، همون خدایی که تورو و جنس مرد رو خلق کرده میدونه چی براشون خوبه چی براشون بده! نمیخواد تو کاسه داغتر از آش بشی! اصلا تو مهریه نگیر کسی جلوتو نگرفته! ولی همه چیو زیرسوال نبر لطفا!!

   • عزیزم کو  مردی که مهریه بده من میخوام اما نمیده قانونم قسط بندی میکنه که عمرم قد نمیده تا بگیرم همشو

 2. سلام همسر برادر خانمم تقاضای مهریه کرده زیرا اندرمطالبه میباشد و دادگاه دستور داده از حقوقش کم بشه.

  ۱- آیا این پول بحساب همسرش وارد میشود؟

  ۲- اگر طلاق بگیرد و بعد شوهر کنه باز هم مهرش را قسطی میگیره.

  با تشکر از پاسخ شما ممنون

Leave a reply

پایتخت ایران را به فارسی در این فیلد بنویسید؟ ( تهران )