آیا این کار قانونی است؟

پرسش

با سلام

اینجانب در یک آپارتمان 10 واحدی ساکن هستم. در ابتدا 2 واحد از این 10 واحد فروخته شد ولی کسی در آن ها ساکن نشد. خریدار سوم مدیر آپارتمان فعلی بود و به بهانه اینکه اولین کسی بوده که در این مجموعه سکونت یافته اقدام به گرفتن حق ورودی از بقیه خریداران می نماید. آیا این کار قانونی است؟

در ضمن ایشان بر روی یک برگه به ماده 4 قانون تملک آپارتمان ها استناد کرده و نوشته اند که در این ماده گرفتن حق ورودی الزامی می باشد. آیا این درست است؟

پاسخ داده شده و منتظر کاربر 0
s9531808 9 ماه 111 نمایش 0

پاسخ ها ( ۳ )

  1. باسلام،حق ورودی اگر بابت مخارج ساختمان باشد مشکلی ندارد ولی دقیقا متوجه نشدم حق ورودی بابت چیست لطفا متن زیر را مطالعه نمایید.

    طبق ماده ٢٣ اصلاحی آیین نامه اجرایی قانون ، مالکین ساختما ن موظفند در پرداخت هزینه های مستمر و هزینه هایی که برای حفظ و نگاهداری قسمت های مشترک بنا مصرف می شود طبق مقررات زیر مشارکت نمایند: در صورتی که مالکین ترتیب دیگری برای پرداخت هزینه های مشترک پیش بینی نکرده باشند سهم هر یک از مالکین یا استفاده کنندگان از هزینه های مشترک آن قسمت که ارتباط ب ا مساحت زیر بنای قسمت اختصاصی دارد از قبیل آب، گازوئیل و آاسفالت پش تبام و غیره با رعایت ترتیب مقرر در ماده ۴ قانون تملک آپارتما ن ها به نسبت قسمت اختصاصی به مجموع مساحت های اختصاصی تمام ساختمان محاسبه می شود. و سایر مخارج که ارتباطی به میزان مساحت زیر بنا ندارد از قبیل هزینه های مربوط به سرایدار، نگهبان، متصدی آسانسور، هزینه نگاهداری تأسیسات، باغبان، تزئینات قسمت های مشترک و غیره به طور مساوی بین مالکین یا استفاده کنندگان تقسیم می گردد، تعیین سهم هر یک از مالکین یا استفاده کنندگان با مدیر یا مدیران میباشد.

    برای مشاوره حقوقی به صورت تلفنی می توانید از تلفن ثابت خود با 9099071439 تماس بگیرید.
    برای ارتباط با بخش فروش و راهنمایی در سفارش می توانید با شماره 02145116385 تماس بگیرید.
    برای مشاوره حقوقی از موبایل خود نیز می توانیدیک بسته مشاوره حقوقی را از لینک زیر انتخاب کنید و آنلاین پرداخت کنید
    مشاوره حقوقی تلفنی با موبایل پرداخت آنلاین

    پس از سفارش و پرداخت آنلاین یکی از مشاوران حقوقی ما با شما تماس خواهد گرفت و مشاوره حقوقی ارائه می دهد

    • با سلام

      سپاسگزارم. منظور اینجانب از حق ورودی، شارژ آپارتمان نمی باشد.شارژ آپارتمان و هزینه های جاری جداگانه پرداخت می گردد. ایشان مدعی هستند که برای وارد شدن به آپارتمان باید مبلغی را پرداخت کنید تا اجازه وارد شدن به آپارتمان را داشته باشید. صرفا هم به این دلیل که ایشان اولین کسی بودند که در آپارتمان سکونت یافتند. آیا این کار قانونی است؟ ممنون میشوم از طریق ایمیل پاسخم را بدهید.

  2. خیر این حرف غیرقانونی می باشد.

    برای مشاوره حقوقی به صورت تلفنی می توانید از تلفن ثابت خود با 9099071439 تماس بگیرید.
    برای ارتباط با بخش فروش و راهنمایی در سفارش می توانید با شماره 02145116385 تماس بگیرید.
    برای مشاوره حقوقی از موبایل خود نیز می توانیدیک بسته مشاوره حقوقی را از لینک زیر انتخاب کنید و آنلاین پرداخت کنید
    مشاوره حقوقی تلفنی با موبایل پرداخت آنلاین

    پس از سفارش و پرداخت آنلاین یکی از مشاوران حقوقی ما با شما تماس خواهد گرفت و مشاوره حقوقی ارائه می دهد

پاسخی ارسال کنید

Browse
Browse

پایتخت ایران را به فارسی در این فیلد بنویسید؟ ( تهران )