ارث

پرسش

ارسال پرسش حقوقی رایگان در این قسمت، مشاوره حقوقی آنلاین رایگان، هر پرسش حقوقی دارید اینجا بنویسید تا پاسخ آنرا برای شما ارسال کنیم…
بنام خدا

با سلام

راستش من یه مشکل دارم که خیلی وقته ذهنمو درگیر کرده و اگه جای دیگه باید مطرح کنم لطفا بهم بگین ، یکم طولانیه اما خاهش میکنم وقت برام بزارین فقط محض رضای خدا و برام حلش کنین .

پدربزرگ من ۸ تا پسر داره بدون دختر . حدود سال ۶۰ بوده که سه تا از پسرهاش ازدواج کردن و از طریق یه مغازه بزرگ امرار معاش میکردن تا اینکه پسر بزرگه میاد یه نقشه میریزه و میگه مغازه کفاف این همه جمعیت رو نمیده و میگه باید بین این سه نفر که متاهلن قرعه کشی بشه و دوتا جدا بشن و قرعه کشی میکنن و پسر بزرگ اسمش در میاد و اون دوتای دیگه که یکیشون پدر من بود جدا میشه . نا گفته نماند طبق شاهدین اونجا اون عموی بزرگ من با حیله اسم خودشو در اورد . خلاصه به پدر من و اون عموی دیگه من یه تیکه زمین در بدترین نقطه شهر دادن و و بدون هیچ چیز دیگه ای جداشون کردن . بعدها هم خودشون صاحب اون مغازه بزرگ شدن و چند سال بعد اون مغازه رو فروختن و جای بهتر شهر خریدن و خیلی پولدار شدن و بقیه عموهام بهترین جای شهر خونه ساختن و صاحب ملک و میراث شدن . حدود ده سال قبل هم قبل از اینکه پدربزرگم فوت کنه وصیت نامه نوشت و مثه اینکه عذاب وجدان گرفته بود و میخاست به ما ارثی بده اما عموی بزرگم من مخالفت کرد و وصیتنامه رو پاره کرد و چیزی که خودش خاست نوشت .

خلاصه الان پدر من ۸ فرزند داره ۵ پسر و ۳ دختر . من پسر سوم هستم و ۳۷ سالمه و مجردم بشدت این مسئله ذهنم رو درگیر کرده . اونای دیگه متاهلن و تو زندگی بزور دستشون به دهنشون میرسه و از این مساله آگاهند اما دارن میسوزن و میسازن اما متاسفانه من نمیتونم مثه اونا باشم خیلی سعی کردم‌ اما نتونستم . الان عموهای من و بچه هاشون تو ناز و نعمت زندگی میکنن و پولدارن .
این موضوع رو پیش خیلیا مطرح کردم اما جواب قانع کننده ای نگرفتم ، مثلا خیلیا میگن باید بسوزی و بسازی بنظرتون میشه ؟ ! . اسم من محسن سالوند هست و تو شهرستان گتوند در استان خوزستان زندگی میکنم .
سپاس

0
محسن 11 ماه 77 نمایش 0

پاسخی ارسال کنید

Browse
Browse

پایتخت ایران را به فارسی در این فیلد بنویسید؟ ( تهران )