آیا تهدید قانونی است؟

پرسش

با سلام وادب
ضمن تقدیر وتشکر فراوان از مسئول محترم سایت وسایر عزیزان بنده با یک 206 تصادف کردم افسر مرا مقصر کرد ورفیتم بیمه برای تعیین وپرداخت خسارت . کارشناس بیمه گفت خسارت جزی است و200الی 250هزار تومان پرداخت می کنیم و زیاندیده گفت می خواهم گلگیر ماشین را تعویض کنم چون تصادف جزی بود کارشناس بیمه گفت بهتر است صافکاری بکنید وتعویض نکنید تا افت قیمت پیدا نکند و خودمان صافکار داریم . کوپن بیمه مرا جدا واز مدارکم کپی گرفت وتشکیل پرونده داد. زیان دیده گفت من بروم از صافکارهای بیرون ونمایندگی خودرو پرس وجو می کنم نتیجه را اعلام می کنم که از کوپن بیمه استفاده کنم یا خسارت را نقدا می گیرم. بنابراین شد قیمت بگیرد وبه بنده نیز اطلاع دهد. اما چند روز بعد پیامک داده که متواری شده ام علاوه بر تهدید اینکه به حراست دانشگاه می روم وبه دادگاه مراجعه می کنم واز طریق قانون پیگیری کرده وعلاوه بر دیافت خسارت،افت قیمت را هم می گیرم.
سوال1- آیا تهدید ومراجعه به حراست دانشگاه مبنی بر متواری شدن از طریق قانون قابل پیگیری و شکایت است. اگر پاسخ مثبت است از چه طریقی؟
2- اینکه دو نفر در بیمه تشکیل پرونده داده اما زیاندیده برای طلاع از تعویض گلگیر یا صافکاری رفته و بنابود به ما اطلاع دهد که خسارت را نقدی بدهم یا از کوپنی که کنده شده ودر بیمه نگهداری می شود ، استفاده کند اما مراجعه نکرده وتهدید به شکایت واقدام از طریق دادسرا کرده است آیا ادعای او مبنی بر متواری شدن در دادسرا قابل اثبات است در حالی که هم شماره تلفن هم آدرس وهم در بیمه تشکیل پرونده شده نزد بیمه موجود است؟
3- همانطور که کارشناس بیمه گفت چون تصادف جزی است ونیازی به تعویض ندارد و اگر تعویض شود افت قیمت پیدا می کند حال اگر زیاندیده خود سر اقدام به تعویض نماید زیاندیده مقصر است یا بنده با توجه با اینکه کارشناس بیمه گفته است که اگر تعویض شود افت قیمت پیدا می کند؟ 4- با این حال در صورت انجام این کار واگر افت قیمت پیدا کند بیمه می دهد یا بنده باید بپردازم؟ 5- در صورت تعویض نشدن گلگیر مقدار زنگ شدگی کمتر از کف دست و مقدار صاف شدگی در حد 15 الی 20 سانتی متر می باشد آیا باز هم افت قیمت پیدا خواهد کرد ؟
پیشاپیش از راهنمایی وارایه پاسخ که جنابعالی مبذول می فرمایید کمال تشکر و سپاسگذاری را داریم.
hosseinali.abbasi@gmail.com

پاسخ داده شده و منتظر کاربر 0
حسین 1 سال 151 نمایش 0

پاسخ ( ۱ )

 1. باسلام،کار. ایشان برای تهدید شما و اینکه به حراست دانشگاه مراجعه میکنند غیرقانونی است و شما می توانید از ایشان تحت عنوان تهدید شکایت کنید،ادعایی که درمورد متواری شدن شما دارن هم باید اثبات شود اگر نتوانند اثبات کنند که ادعایی کذب می باشد و برای افت ماشین هم اگر تایید شود خودتان باید پرداخت نمایید و بیمه مسئولیتی در این مورد ندارد

  برای مشاوره حقوقی به صورت تلفنی می توانید از تلفن ثابت خود با 9099071439 تماس بگیرید.
  برای ارتباط با بخش فروش و راهنمایی در سفارش می توانید با شماره 02145116385 تماس بگیرید.
  برای مشاوره حقوقی از موبایل خود نیز می توانیدیک بسته مشاوره حقوقی را از لینک زیر انتخاب کنید و آنلاین پرداخت کنید
  مشاوره حقوقی تلفنی با موبایل پرداخت آنلاین

  پس از سفارش و پرداخت آنلاین یکی از مشاوران حقوقی ما با شما تماس خواهد گرفت و مشاوره حقوقی ارائه می دهد

پاسخی ارسال کنید

Browse
Browse

پایتخت ایران را به فارسی در این فیلد بنویسید؟ ( تهران )