با عرض سلام وادب بنده یک واحد مسکونی را در سال 95 به شخص طی

پرسش

با عرض سلام وادب
بنده یک واحد مسکونی را در سال 95 به شخص طی یک قولنامه رسمی فروختم شرایط پرداخت بصورت چکهای مدت دار توافق گردید که کل ثمن معامله طی 6 فقره چک طی مدت 11 ماه پاس شود وپس از پاس شدن چک چهارم یعنی بعد از 5 ماه واحد به ایشان تحویل و نیز همزمان باپاس شدن آخرین چک انتقال سند انجام گردد.
درقولنامه ذکر شده که در صورت پاس نشدن هریک از چکها فروشندهمیتواند یکطرفه قرارداد را فسخ کند.
متاسفانه خریدار پس نتونست چکهای سوم وچهارمش رو پاس کنه و من واحد رو بهش تحویل دادم و بدلیل شرایط سخت مالی قرارداد رو فسخ نکردم و چکهای پاس نشده رو با دادن فرصت دیگر به ایشان تعویض کردم و بار دیگر نیز ایشان نتونست چکهاش رو پاس کنه در نهایت طی یک صورت جلسه چکها ی برگشتی ایشان رو دوباره بعد از گذشت نزدیک به یکسال تعویض کردم و در صورت جلسه نوشتم که کلیه موارد و شرایط قرارداد  در خصوص این چکهای اخیر نیز جاری بوده وخواهد بود حالا میخواستم سوال کنم با توجه به اینکه در قرارداد و صورتجلسه اخیر ذکر شده که فروشنده حق فسخ را دارد میتوانم قرارداد رو فسخ کنم ؟ نکته دیگر اینکه متاسفانه در یکی از بندهای قرارداد که تایپی بوده ( در همه قولنامه های مشاورین املاک ذکر شده ) و من متوجه نشدم آمده که کلیه خیارات از طرفین ساقط است .ایا این بند میتواند ناقض شرح توضیح قرارداد که نوشتیم “در صورت پاس نشدن چکها فروشنده میتواند قرارداد را یکطرفه فسخ کند” باشد؟
سوال دوم اینکه باتوجه به اینکه خریدار خانه مسکونی دیگری ندارد آیا میتوانم قرارداد رافسخ کنم و حکم تخلیه بگیرم ؟ البته تاجایی که اطلاع دارم خریدار یک الی دو قواره زمین مسکونی و باغ دارد.

با سپاس

پاسخ داده شده و منتظر کاربر 0
علیرضا 2 سال 189 نمایش 0

پاسخ ( ۱ )

 1. باسلام،بله می توانید قراردادتان را فسخ نمایید ولی باید برای فسخ از دادگاه اقدام نمایید و حکم تخلیه بگیرید ربطی به این موضوع که ملکی دارند یا ندارند ندارد.

  برای مشاوره حقوقی به صورت تلفنی می توانید از تلفن ثابت خود با 9099071439 تماس بگیرید.
  برای ارتباط با بخش فروش و راهنمایی در سفارش می توانید با شماره 02145116385 تماس بگیرید.
  برای مشاوره حقوقی از موبایل خود نیز می توانیدیک بسته مشاوره حقوقی را از لینک زیر انتخاب کنید و آنلاین پرداخت کنید
  مشاوره حقوقی تلفنی با موبایل پرداخت آنلاین

  پس از سفارش و پرداخت آنلاین یکی از مشاوران حقوقی ما با شما تماس خواهد گرفت و مشاوره حقوقی ارائه می دهد

پاسخی ارسال کنید

Browse
Browse

پایتخت ایران را به فارسی در این فیلد بنویسید؟ ( تهران )