سلام چند ماه قبل به یک خواستگار پاسخ مثبت دادم که پدرش می

پرسش

سلام

چند ماه قبل به یک خواستگار پاسخ مثبت دادم که پدرش می گفت خیلی خجالتی است. بعد به گوشم رسید که در بیمارستان بستری بوده. وقتی از ازدواج منصرف شدم پدرش گفت:«مدتی بدلیل تنهایی افسردگی داشته که تحت نظر پزشک بهتر شده و خودم هم یک ماه با او زندگی کرده ام و می دانم که حالش خوب است و با کمک شما کاملاً خوب خواهد شد.»

قرار شد برای اطمینان نزد پزشکش بروم. به همراه داماد به مطب دکتر رفنیم و خواستم که با دکتر تنها حرف بزنم. از او بیماری را پرسیدم. گفت که افسردگی داشته. پرسیدم چرا بستری شده گفت که یک کم عصبانی شده بود. هر چه سوال کردم گفت تنها چیزی که شما باید بدانی این است که او کم حرف می زند. باید دارو مصرف کند و ارتباطش را با من (دکتر) قطع نکند و استرس برایش خوب نیست.

پرسیدم ازدواج و بچه دار شدن برایش مشکلی ندارد. گفت نه. توضیح بیشتر نداد و موقع رفتنم گفت که هر مشکلی داشتی من در خدمتم.

با توضیحات دکتر وبا این خیال که افسردگی او بخاطر تنهایی بوده و رو به بهبود است 25 اردیبهست 97 ما صیغه محرمیت خواندیم و بنده شروع به خرید جهیزیه کردم و داماد هم برای سی مرداد 97  تالار عروسی گرفت. در این مدت بجز چند بار بوسیدن که منجر به انزال زودرس داماد شد رابطه جنسی بین ما نبود و تقزیباً هیچ ارتباط عاطفی با بنده برقرار نکرد و همیشه به بهانه های مختلف از بودن در کنارم خودداری می کرد (با اینکه ما خانه ای داشتیم که جهیزیه در آن چیده شده بود و فقط کلیدش دست ما بود و من بارها از او خواستم که شبی را با هم بگذرانیم و قبول نکرد) و حتی از نگاه چشم در چشم هم فرار می کرد. سه هفته مانده به مراسم فهمیدم که نام بیماری ایشان اسکیزویید است و یکنفر از اقوامش که نمی خواهد نامش فاش شود گفت که این بیماری در پرونده پزشکی اش قید شده و حق ازدواج هم ندارد بغیر از ازدواج با یکی مثل خودش. حالا ازدواج ما به هم خورده و من چون جا ندارم باید جهیزم را زیر قیمت بفروشم. راهی برای شکایت از آن دکتر و اخذ خسارت از خانواده داماد بخاطر ضرر مالی و آبرو وجود دارد؟

خلاصه ای از علائم اختلال شخصیت اسکیزوئید که همه را در مدت محرمیت مشاهده کردم:

۱. نه میلی به برقرار کردن روابط صمیمی و نزدیک داشته باشد و نه از این‌گونه روابط لذت ببرد، از جمله عضویت در یک خانواده. بجز بستگان درجه اول هیچ دوست صمیمی یا مورد اطمینانی نداشته باشد یا علاقه‌ای به داشتن آن ندارد (بعضی وقت‌ها تنها یک عدد). سردی هیجانی، بی اعتنایی، یا حالت عاطفی و جداسازی احساسی یا تأثیرپذیری مسطح را نشان می‌دهد. ظرفیت محدود برای بیان احساسات گرم و ملایم برای دیگران و همچنین خشم را دارد. هیچ وقت نمی‌تواند خشم خود را مستقیماً ابراز کند.

۲. به داشتن روابط جنسی با کس دیگر هیچ علاقه‌ای نداشته باشد یا علاقه بسیار کمی داشته باشد. (با توجه به سن بیمار). مردانی که به این اختلال مبتلایند، ممکن است هیچ وقت ازدواج نکنند.

۳. از هیچ کاری لذت نبرد، یا فقط از کارهای معدودی خوشش بیاید. تقریباً همیشه فعالیت‌های انفرادی را ترجیح می‌دهد. شیفتگی زیاد به مسائل فانتزی و تفکر و تأمل (به تنهایی) دارد.

۴. به تمجید، تشویق یا خرده‌گیری و حرف دیگران بی اعتنا و بی‌تفاوت به نظر برسد (بعضاً وضع پوشش خاص یا ژولیده).

۵. هیچ حساسیتی نسبت به هنجارهای اجتماعی و کنوانسیون‌های اجتماعی ندارد؛ حتی اگر دنبال‌کننده این مسائل باشد، یک رفتار غیر عمدی

پاسخ داده شده و منتظر کاربر 0
سمیه 2 سال 152 نمایش 0

پاسخ ( ۱ )

 1. باسلام،خیر نمی توانید ضرر وزیانی را مطالبه نمایید.

  برای مشاوره حقوقی به صورت تلفنی می توانید از تلفن ثابت خود با 9099071439 تماس بگیرید.
  برای ارتباط با بخش فروش و راهنمایی در سفارش می توانید با شماره 02145116385 تماس بگیرید.
  برای مشاوره حقوقی از موبایل خود نیز می توانیدیک بسته مشاوره حقوقی را از لینک زیر انتخاب کنید و آنلاین پرداخت کنید
  مشاوره حقوقی تلفنی با موبایل پرداخت آنلاین

  پس از سفارش و پرداخت آنلاین یکی از مشاوران حقوقی ما با شما تماس خواهد گرفت و مشاوره حقوقی ارائه می دهد

پاسخی ارسال کنید

Browse
Browse

پایتخت ایران را به فارسی در این فیلد بنویسید؟ ( تهران )