سلام.. سال پنجاه و سه ازدواج کردم و نه سال بعد طل

پرسش

سلام.. سال پنجاه و سه ازدواج کردم و نه سال بعد طلاق گرفتم… کما اینکه وی بدون اجازه من حدود دو سه ساله ازوداج مجدد کرده بود و طی آن مدت به بهانه جبهه رفتن چند ماه یکبار فقط یک شب منزل میامد و وسایل و طلاهای من رو میدزدید برای همسر دوم خود میبرد… مهریه من بیست و هشت هزار تومن هست که به صورت سفته در دست دارم… بعد از گذشت سالیان، حتی نشانی دفتر ثبت ازدواجمان را هم به خاطر ندارم… در ضمن تازگی منزل مادر شوهرم به همسر سابقم و دو برادرش به ارث رسیده که نمیدانم انحصار ورثه شده یا نه،چون با هیچ کدام ارتباط و رفت و آمدی ندارم و اگر بفهمند که میخوام اقدامی کنم،خیلی زود در مال داخل و تصرف میکنید و فروش صوری انجام میدهند ،چون سابقه اینکار را از ایشان بارها دیده ام…

١. برای مطالبه مهریه خود باید چه کنم؟

٢. چطور میتونم بفهمم خانه ای که به ایشان ارث رسیده فروخته شده یا نه؟ میتوانم شخصا از اداره ثبت رونوشتی از سند منزل مذکور مطالبه کنم؟ آیا اداره ثبت همکاری میکنه؟

٣. برای توقیف سهم شوهرم از آن منزل برای وصول مهریه ام چگونه باید اقدام کنم که متوجه نشود و آنرا ضایع نکند؟

۴. با توجه به اینکه دو سال قبل از اینکه از وی طلاق بگیرم،بدون اجازه من همسری اختیار کرده… میتوانم از این بابت از وی شکایت کنم ؟ و آیا مجازاتی برای او در نظر گرفته میشود ؟

۵. با توجه به اینکه وضع مالی مناسبی ندارم ، آیا این مراحل بدون وکیل امکان پذیر هست؟ وآیا اصلا هزینه گرفتن وکیل برای چنین پرونده ای چقدر میشود؟

۶. چقدر دوندگی داره تا به حق و مهرم برسم ؟ درضمن من ساکن اصفهان هستم و منزل به ارث رسیده نامبرده هم در اصفهان ، ولی خود ایشان توابع اصفهان ساکن هست… باید از طریق دادگاه اصفهان اقدام کنم یا شهری که ایشان ساکن هست؟

کمال تشکر را بخاطر وقتی که گذاشتید از شما دارم

پاسخ داده شده و منتظر کاربر 0
zizigulu 2 سال 200 نمایش 0

پاسخ ( ۱ )

 1. باسلام.می توانید مهریه خودتان را از طریق اجرای ثبت اجرا بگذارید و ان خانه ای که به اسم پدرشوهرتان بوده را معرفی نمایید تا توقیف شود و به محض اقدام شما برای مطالبه مهریه دیگر انها نمی توانند دخل و تصرفی داشته باشند،این مراحل بدون وکیل هم ممکن است فقط باید خودتان پیگیری نمایید،از همسر سابقتان هم نمی توانید شکایتی کنید.

  برای مشاوره حقوقی به صورت تلفنی می توانید از تلفن ثابت خود با 9099071439 تماس بگیرید.
  برای ارتباط با بخش فروش و راهنمایی در سفارش می توانید با شماره 02145116385 تماس بگیرید.
  برای مشاوره حقوقی از موبایل خود نیز می توانیدیک بسته مشاوره حقوقی را از لینک زیر انتخاب کنید و آنلاین پرداخت کنید
  مشاوره حقوقی تلفنی با موبایل پرداخت آنلاین

  پس از سفارش و پرداخت آنلاین یکی از مشاوران حقوقی ما با شما تماس خواهد گرفت و مشاوره حقوقی ارائه می دهد

پاسخی ارسال کنید

Browse
Browse

پایتخت ایران را به فارسی در این فیلد بنویسید؟ ( تهران )