ضمانت وام

پرسش

با سلام. من سال 94 ضمانت وام 15 میلیونی یکی از همکارانم رو تو بانک مهر اقتصاد انجام دادم. هم گواهی کسر از حقوق دادم و هم پشت سفته ایشون رو امضا کردم. از خود وام گیرنده چک و سفته گرفتند ولی گواهی کسر از حقوق نگرفتند. بعد از گذشت 4 سال ایشون فقط 20 قسط رو پرداخت کرده و 40 قسط رو پرداخت نکرده. مجموع بدهی و جریمه ایشون حدود 18 میلیون هست. الان حدود 20 روزه که ابلاغیه دادگاه برای من و ایشون اومده به شرح زیر
” همانطور که مستحضرید وفق ماده 156آیین دادرس زمدنی مراتب ذیل رسما و قانونا به شما ابلاغ میگردد : جنابعالی به موجب اسناد تعهد آور موجود ,به این بانک بدهکار میباشد و با عنایت به اینکه تا کنون نیز نسبت به ادعای دین خود اقدام ننموده اید و از مفاد قرارداد تخلف نموده اید و موجبات ورود ضرر و زیان به بانک فراهم نموده اید ,لذا جهت اثبات حسن نیت خود بدین وسیله طبق این اظهار نامه به جنابعالی اخطار می گردد ظرف مدت 5روز پس از ابلاغ این اظهار نامه کلیه دیون خود را پرداخت نمایید و در صورت عدم پرداخت نسبت به اعمال ماده 4, 6و 7قرارداد موصوف )فسخ یکطرفه – وجه التزام – هزینه های وصول مطالبات ( و همچنین تعقیب قضایی شما در محاکم دادگستری اقدام خواهد شد و در این صورت علاوه بر دیون مزبود ,پرداخت کلیه خسارات قانونی اعم از هزینه های دادرسی و حق الوکاله وکیل و خسارت تاخیر تادیه تا اجرای حکم دادگاه بر عهده شما خواهد بود لذا انتظار می رود با تسویه وجوه مذکور حسن نیت خود را ابراز دارید”
سوالم اینه که الان دادگاه فقط حساب بانکی من رو مسدود میکنه یا دو تا خونه ای که به نامم هست رو هم توقیف میکنه؟ با حساب های خود وام گیرنده کاری نداره؟ چطوری میتونم از وام گیرنده شکایت کنم و حقم رو ازش بگیرم؟ اگه وام رو تسویه کنم میتونم ثابت کنم که وام رو من پرداخت کردم و بعد ازش شکایت کنم یا باید صبر کنم خود دادگاه از حسابم برداشت کنه و بعد من از وام گیرنده شکایت کنم؟ بنظر شما من الان چیکار کنم؟
ممنون میشم کمکم کنید

0
منصور 12 ماه 82 نمایش 0

پاسخی ارسال کنید

Browse
Browse

پایتخت ایران را به فارسی در این فیلد بنویسید؟ ( تهران )