هنگامی که معامله ای صورت نگرفته باشد، فسخ پیش قرارداد رهن و اجاره و خسارت و حق کمیسون بنگاه چگونه است؟

پرسش

با سلام
مستاجر قبلی به درخواست خودش درخواست فسخ قرارداد پیش از موعد داده بود و ما نیز به او به صورت زبونی گفته بودیم که دنبال مستاجر جدید باشد و او نیز خانه مارا بدون اجازه در بنگاه گذاشته بود و مشتری بازدید کرده بود، مدتی بعد از ما خواست که جهت صحبت با مستاجر جدید به بنگاهی که گذاشته بود مراجعه کنیم . این در حالی است که هنوز مستاجر قبلی فسخ و تسویه حساب نیاورده بود و کد رهگیری نیز آزاد نشده بود.
بنگاه دار به اصرار از ما خواست که پیش قراردادی نزد خودش امضا کنیم تا مقدمات اولیه قرارداد رسمی آماده کند و گفت هنوز قطعی و رسمی نیست و مشکلی ندارد ، پیش قرارداد با مبلغ ودیعه 150 میلیون و 1 میلیون 500 هزار آماده کرد و ما نیز اعتماد کردیم و امضا کردیم ولی در مورد میزان حق کمیسون و خسارت چیزی به ما نگفت و صورت حسابی به ما نداد .
از آنجایی که مستاجر قبلی کارهای تسویه را انجام نداده بود و برآورد خسارت زیادی به ما زده بود و نزدیک یکماه کلنجار کردیم و به طول کشید از بنگاه دار با موافقت طرفین اعلام کردم که به دلیل طولانی شدن و نا معلوم بودن فسخ قرارداد مستاجر قبلی چک به مستاجر جدید عودت داده شود. بنگاه دار هم بیان کرد که مشکلی ندارد و پیش قرارداد باطل است.

یک هفته بعد بنگاه دار تماس گرفت و از ما جبران خسارت و حق کمیسون طلب کرد و نیز جبران خسارت به مستاجر جدید را خواست و اعلام کرد در غیر اینصورت به شواری حل اختلاف مراجعه می کند و هزینه شکایت هم با شما خواهد بود.
پس از این زمان ما با یک مشتری دیگر قرارداد با مبلغ بالاتری بسته ایم چون بنگاه دار چک به ما نداده و ما پول لازم داشتیم.
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید که آیا حق دارد چنین مطالبه ای کند یا خیر و اینکه باید چکار کنیم ؟

0
itshine 5 ماه 54 نمایش 0

پاسخی ارسال کنید

Browse
Browse

پایتخت ایران را به فارسی در این فیلد بنویسید؟ ( تهران )