پدر بنده حدود 12 سال هست که صاحب حق سرقفلی یک باب مغازه داخل پاساژ لوازم خانگی

پرسش

سلام

پدر بنده حدود 12 سال هست که صاحب حق سرقفلی یک باب مغازه داخل پاساژ لوازم خانگی در سه راه امین حضور می باشد اجاره نامه رسمی و محضری نداره ، یک مبایعه نامه عادی داره که از طرف مالک / مالکین (شرکت حقوقی ثبت شده) بهش دادن (مثل سایر مغازه داران) ، تو اداره دارایی هم به استناد همین مبایعه نامه عادی تا الان هر ساله مالیات عملکرد بنام خودش پرداخت کرده با توجه به اینکه بیمار هست و خیلی فرصتی برای زنده ماندن نداره قصد داره برای جلوگیری از ارث بردن مادرش که در قید حیات هست این حق سرقفلی را به پسرش بطور کامل انتقال بده با توجه به اینکه در مبایعه نامه فوق پدر حق انتفال و واگذاری به غیر را ندارد و از طرفی امکان دسترسی به مالکین هم وجود ندارد که بخواهد رضایتشان را حاصل کند (بین مالکان اختلاف بوجود آمده و درگیر شکایت از همدیگر هستندو پاسخگو نیستند … بخاطر همین هم بوده که تا کنون حتی یک سند رسمی اجاره نامه حق سرقفلی بنام پدرم و سایر مغازه داران دیگر صادر نشده است ) و پدر هم فرصتی برای ارائه دادخواست به دادگاه ندارد که بخواهد با اجازه دادگاه اینکار رو انجام بده ….
سوال اول اینکه آیا با تنظیم یک مبایعه نامه عادی بین پدر و پسر با امضای شهود این دارایی از تملک اموال پدرم قانونی خارج می شود که بعداز خودش دیگر به مادرش ارثی نرسد؟ در این مبایعه نامه باید شرایط خاصی قید شود مثلا در مورد ثمن معامله و نوع تسویه اش نقدی یا چک باشد و یا موارد دیگری …. ؟
سوال دوم تنظیم این مبایعه نامه عادی با توجه به بند ممنوع بودن انتقال به غیر و اینکه مالک / مالکین هم در جریان نیستند آیا اعتباری دارد؟ اصلا انتقال به فرزند شامل غیر می شود یا نه؟
اگر راهکار دیگه ای هم وجود داره ممنون میشم که راهنمایی کنید ؟

پاسخ داده شده و منتظر کاربر 0
hamid 11 ماه 190 نمایش 0

پاسخ ( ۱ )

 1. باسلام،متاسفانه این امکان وجود ندارد و به هیچ عنوان نمی توانید برای ان مبایعنامه تنظیم نمایید.

  برای مشاوره حقوقی به صورت تلفنی می توانید از تلفن ثابت خود با 9099071439 تماس بگیرید.
  برای ارتباط با بخش فروش و راهنمایی در سفارش می توانید با شماره 02145116385 تماس بگیرید.
  برای مشاوره حقوقی از موبایل خود نیز می توانیدیک بسته مشاوره حقوقی را از لینک زیر انتخاب کنید و آنلاین پرداخت کنید
  مشاوره حقوقی تلفنی با موبایل پرداخت آنلاین

  پس از سفارش و پرداخت آنلاین یکی از مشاوران حقوقی ما با شما تماس خواهد گرفت و مشاوره حقوقی ارائه می دهد

پاسخی ارسال کنید

Browse
Browse

پایتخت ایران را به فارسی در این فیلد بنویسید؟ ( تهران )